درباره ما

وبلاگ

0935-856-5698

آموزش ساخت انواع شمارنده در وردپرس

ساخت شمارنده در وردپرس به شما این امکان را میده تا یک رویدادی که قصد دارید در آینده برگزار کنید را در بخشی از وبسایت خودتون به صورت شمارش معکوس در وردپرس نمایش دهید تا هرچقدر که زمان میگذره و به تاریخ اون رویداد نزدیک می‌شوید تاریخ نمایش داده شده در این شماره هم همینطور کمتر و کمتر شده تا اینکه به زمان برگزاری رویداد در وردپرس برسه. به عنوان مثال فرض کنید که بعد از مدت‌ها فعالیت در سایت قصد دارید شکل و شمایل و ظاهر سایت را عوض کرده و از یک قالب اختصاصی و منحصر به فرد در وردپرس استفاده کنید، بنابراین میتونید تا زمان آماده شدن قالب و تغییر قالب در وردپرس یک تاریخی را مشخص کنید تا کاربران را دعوت کنید در روز تعیین شده به سایتتون مراجعه کرده و قالب جدیدتون را مشاهده کنند.

در این آموزش ما قصد داریم به معرفی افزونه شمارنده وردپرس بپردازیم که با استفاده از اون میتونید نسبت به نمایش رویداد در وردپرس اقدام کرده و تاریخ دقیق برگزاری یک رویداد را به استفاده از شمارش معکوس در وردپرس به صورت گرافیکی نمایش دهید.

آموزش ساخت شمارنده در وردپرس

افزونه شمارش معکوس در وردپرس که قصد دارم به شما معرفی کنم با نام Countdown Timer Ultimate در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون تونسته تا بیش از 6.000 نصب فعال و کسب امتیاز 4.5 را ازآن خودش بکنه که با استفاده از اون میتونید نسبت به نمایش شروع یک رویداد در وردپرس اقدام کنید. 

 

بعد از نصب و فعال سازی افزونه شمارشگر معکوس وردپرس مشابه تصویر زیر منویی با نام Countdown Timer در پیشخوان وردپرس سایتتون اضافه خواهد شد، روی این منو کلیک کرده و سپس در صفحه افزونه روی دکمه Add New کلیک کنید تا اولین شمارنده را در سایت خودتون ایجاد کنید.

 

 

ابتدا یک عنوان برای شمارنده خودتون انتخاب کنید تا با استفاده از این نام بتونید تا شمارنده‌های مختلف را که در وردپرس اضافه می‌کنید از هم تفکیک کنید.

Expiry Date: از این گزینه میتونید تاریخ انقضا رویداد را بر اساس روز، ماه، سال و زمان انتخاب کنید تا وقتی زمان رویداد رسید شمارنده صفر شود.

Choose Animation: از این قسمت میتونید استایل و ظاهر نمایش تایمر در وردپرس را که دو نوع مختلف داره انتخاب کنید. نوع اول که با نام smooth میبینید با حالتی نرم زمان را نمایش میده اما نوع دوم که با نام ticks میبینید به صورت ساعتی بوده و عینا مشابه تایمر ساعت لود خواهد شد.

Circle Width و Background Width: در این دو بخش گزینه میتونید به ترتیب اندازه تایمر دایره‌ای و اندازه پس زمینه تایمر وردپرس را تعیین کنید.

Background Color: از این قسمت هم میتونید رنگ پس‌زمینه دایره‌ها را انتخاب کنید.

Foreground Color: و در نهایت از این قسمت هم میتونید رنگ بخش لودینگ تایمر را که در چهار نوع ثانیه، دقیقه، ساعت و روز می‌باشد را تعیین کنید. همچنین با فعال یا غیرفعال کردن هریک از گزینه‌های مربوط به نمایش زمان در وردپرس که با عناوین Days، Hours، Minutes و Seconds مشاهده میکنید آنها را نمایش داده و یا مخفی کنید. برای استفاده از زبان فارسی برای فرمت شمارنده هم کافیه نام دلخواه خودتون را در این گزینه‌ها وارد کنید.

حالا که شمارنده خودتون را انتخاب کرده و تاریخ و زمان شروع رویداد در وردپرس را در اون تعیین کرده و از رنگ بندی و استایل دلخواه هم استفاده کردید کافیه روی دکمه انتشار کلیک کنید. بعد از اینکه شمارنده منتشر شد در منوی افزونه مجددا به قسمت Countdown Timer مراجعه کنید تا لیست شمارنده‌های ساخته شده را مشابه تصویر زیر ببینید.

 

 

حالا همونطور که در تصویر میبینید لیست شمارنده‌های ساخته شده به شما نمایش داده خواهند شد که در مقابل هر کدوم از اونها یعنی در ستون Shortcode یک شورت‌کد قرار داره که برای نمایش شمارنده لازمه تا از این شورت کد برای نمایش شمارش معکوس وردپرس در نوشته و یا برگه خودتون استفاده کنید. بنابراین شورت کد را کپی کرده و در نوشته، برگه، محصول و یا هر نوع پست تایپ سفارشی در وردپرس که ساختید وارد کرده و اونو منتشر کنید.

 

 

حالا همونطور که مشاهده می‌کنید شمارنده ساخته شده در وردپرس مشابه تصویر بالا نمایش داده شده و تا زمان رسیدن به رویداد مورد نظر در وردپرس همینطور مدت زمان اون کم و کمتر خواهد شد تا اینکه به انتها رسیده و در زمان شروع رویداد متوقف شود.

امیدوارم این آموزش هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و با استفاده از اون تونسته باشید تا نسبت به نمایش شمارش معکوس در وردپرس و ساخت شمارنده معکوس وردپرس اقدام کنید. اگر در رابطه با افزونه شمارشگر معکوس وردپرس هرگونه سوال و یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشم.

سامانه پشتیبانی نگاه