درباره ما

وبلاگ

0935-856-5698

آموزش ساخت پنجره پاپ آپ در وردپرس

ساخت پاپ آپ در وردپرس با اهداف گوناگونی انجام میگیره که در اون کاربران به دنبال این هستند تا با نمایش یک پنجره کاربران را به یک لینک هدایت کنند یا اینکه محتوایی را در پنجره پاپ آپ نمایش دهند که میتونه شامل کد تخفیف در محصولات ووکامرس و هر نوع محتوایی برای افزایش بازدید در وردپرس و جذب مشتری برای خرید محصولات باشد. تصوری که همه ما از پاپ آپ داریم تبلیغات مزاحمی هستند که اصلا کاربردی هم برای ما ندارند، اما در این آموزش قصد اینکه به معرفی افزونه پاپ آپ وردپرس به گونه‌ای که کاربران را به اجبار به لینکی دلخواه هدایت کنید را نداریم، بلکه قصد داریم به معرفی افزونه‌ای بپردازیم که صرفا در محتوای سایت یک پنجره به صورت پاپ آپ باز بشه تا اگر کاربر مایل بود با کلیک روی این پنجره به لینک مقصد هدایت شود.

در این آموزش ما قصد معرفی افزونه پاپ آپ وردپرس را دارم که با استفاده ازا ین افزونه قادر هستید تا اقدام به ساخت انواع پنجره پاپ آپ در وردپرس کرده و هر نوع محتوایی که میتونه در قالب تصویر، متن، ویدئو و… باشه را در این پنجره به کاربران سایت نمایش دهید. پس اگر شما هم به دنبال بهترین افزونه پاپ آپ برای وردپرس هستید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آموزش ساخت پنجره پاپ آپ در وردپرس

افزونه پاپ آپ وردپرس که قصد معرفی اونو دارم با نام popup maker در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون موفق شده بیش از 200.000 نصب فعال و کسب امتیاز 4.9 را ازآن خودش بکنه که با استفاده از این افزونه قادر به ایجاد انواع پنجره پاپ آپ در وردپرس هستید. 

 

بعد از نصب و فعال سازی افزونه پاپ آپ وردپرس مشابه تصویر زیر منویی با نام popup maker در پیشخوان سایت وردپرسی شما اضافه میشه که با کلیک روی این منو میتونید به صفحه تنظیمات افزونه پاپ اپ وردپرس هدایت شوید.

 

 

همونطور که در تصویر مشاهده می‌کنید ابتدا به زیر منوی Settings مراجعه کنید تا تنظیمات افزونه را شخصی سازی کنید. این افزونه از فونت متن و استایل موجود در خودش استفاده میکنه که به دلخواه خودتون میتونید هر یک از اونها را غیر فعال کنید. معمولا چون در فونت‌های گوگل فونت فارسی وجود نداره استفاده از این قسمت به کار ما نمیاد، بنابراین تیک گزینه Don’t Load Google Fonts را فعال کنید تا فونت‌های گوگل لود نشوند.

با کلیک روی دکمه Show popup maker CSS هم میتونید استایل استفاده شده در افزونه را مشاهده کرده و اونو شخصی سازی کنید. در نهایت روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شوند. حالا به زیر منوی Add Popups مراجعه کنید تا اولین پاپ آپ خودتون را برای نمایش پاپ آپ در وردپرس بسازید.

 

 

حالا همونطور که در صفحه افزودن پاپ آپ در وردپرس میبینید مطابق تصویر ابتدا یک نام برای پنجره پاپ آپ در وردپرس وارد کنید و سپس عنوان پاپ آپ را برای نمایش در پنجره پاپ آپ وردپرس وارد کنید. در بخش ویرایشگر هم میتونید محتوای پاپ آپ را وارد کرده و از بخش سمت چپ که در کادر قرمز رنگ قابل مشاهده است تعیین کنید که پاپ آپ وردپرس در چه صفحاتی نمایش داده شود.

شما میتونید پاپ آپ وردپرس را در یک نوشته خاص یا تمامی نوشته‌ها، دسته‌بندی خاص یا تمامی دسته‌بندی‌ها، برچسب خاص یا تمامی برچسب‌ها، محصولات خاص یا تمامی محصولات، برگه خاص و تمامی برگه‌ها و همچنین پست تایپ سفارشی در وردپرس نمایش دهید. با استفاده از گزینه Disable this popup on mobile devices میتونید نمایش پاپ آپ را در نمایشگرهای موبایل غیرفعال کنید و با استفاده از گزینه Disable this popup on tablet devices هم میتونید امکان نمایش یا عدم نمایش پاپ آپ در وردپرس را برای نمایشگرهای تبلت فراهم کنید.

 

 

با مراجعه به بخش Triggers میتونید نوع باز شدن پنجره پاپ آپ در وردپرس را مشخص کنید. روی دکمه Add New Trigger کلیک کرده و سپس مشابه تصویر مدت زمان مورد نظر برای باز شدن پنجره در صورتی که به صورت خودکار انتخاب شده باشه را بر حسب میلی ثانیه انتخاب کنید و در نهایت روی دکمه Add کلیک کنید.

 

 

با استفاده از قسمت size میتونید اندازه پنجره را بر حسب درصدی انتخاب کنید و سپس حداقل و حداکثر اندازه را برای نمایش پنجره پاپ آپ در وردپرس تعیین کنید. با فعال کردن تیک گزینه Overaly هم میتونید همپوشانی برای این پنجره را بسته و یا اینکه مخفی کنید.

Animation Type: با استفاده از این گزینه میتونید برای نمایش پنجره پاپ آپ در وردپرس از انیمیشن وردپرس استفاده کنید تا طراحی کاربرپسندتری به پنجره پاپ اپ خودتون بدهید.

Animation Speed: بعد از اینکه نوع انیمیشن خودتون را انتحخاب کردید با استفاده از این بخش میتونید سرعت نمایش انیمیشن در وردپرس را بر حسب میلی ثانیه مشخص کنید.

Animation Origin: با استفاده از این قسمت هم میتونید مشخص کنید که انیمیشن وردپرس در پنجره پاپ آپ از چه مکانی از سایت شروع به نمایش بکنه.

Position: با استفاده از این گزینه هم میتونید مکان نمایش پنجره پاپ آپ را تعیین کنید و با استفاده از سایر گزینه‌های موجود پنجره مورد نظر را به صورت ثابت قرار دهید و یا اینکه امکان تغییر اندازه پنجره را غیرفعال کنید.

 

 

با استفاده از قسمت close setting میتونید تنظیمات مربوط به بستن پنجره پاپ آپ در وردپرس را انتخاب کنید. ابتدا از قسمت Close Text متن دلخواه برای دکمه بستن پنجره پاپ آپ در وردپرس را وارد کنید. سپس میزان سرعت بسته شدن پنجره را بر حسب میلی ثانیه انتخاب کنید. با فعال سازی سایر گزینه‌ها هم امکان بسته شدن پنجره پاپ آپ توسط دکمه‌های صفحه کلید فعال یا غیرفعال خواهد شد.

 

 

با استفاده از Theme settings ّم که در زیر بخش انتشار پاپ آپ قرار داره میتونید از بین قالب‌های موجود که برای پنجره پاپ آپ وردپرس وجود داره یکی از اونها را انتخاب کنید. این قالب‌ها به تازگی در نسخه جدید افزونه وارد شده تا بتونید پنجره پاپ آپ وردپرس با طراحی زیباتری را ایجاد کنید.

 

 

حالا همونطور که در تصویر بالا میبینید بعد از اینکه پاپ آپ ساخته شده را منتشر کردید مشابه تصویر بالا نمایش داده خواهد شد و میتونید تصویر، ویدئو، متنن و هر نوع محتوایی را به صورت لینک دار به کاربران سایت خودتون نمایش دهید.

امیدوارم که این آموزش هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و با استفاده از این آموزش تونسته باشید نسبت به ساخت پنجره پاپ آپ در وردپرس اقدام کنید. در صورتی که در رابطه با این آموزش و نحوه ساخت پنجره پاپ آپ در وردپرس سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشم.

سامانه پشتیبانی نگاه