درباره ما

وبلاگ

0935-856-5698

آموزش نمایش آخرین مطالب وردپرس همراه با تصویر شاخص

نمایش آخرین مطالب وردپرس به همراه تصویر شاخص همیشه جزو دغدغه‌های اصلی کاربران وردپرسی بوده تا با استفاده از اون بتونند آخرین نوشته‌های سایت خود را به همراه تصویر شاخص در بخشی از وبسایت خودشون نمایش دهند اما از آن جایی که همه قالب‌های وردپرسی امکان نمایش آخرین نوشته‌ها در وردپرس را برای کاربر فراهم نکردند که مطالب به گونه‌ای نمایش داده بشن که تصویر شاخص هم در کنار اونها نمایش داده بشه همیشه با مشکل مواجه بودند. در این آموزش از قصد دارم تا به معرفی افزونه‌ای بپردازم که با استفاده از اون میتونید تا اقدام به نمایش آخرین مطالب سایتتون به همراه تصویر شاخص بکنید که این افزونه با در اختیار قرار دادن ابزارک برای شما چنین امکانی را فراهم میکنه، پس اگر شما هم به دنبال این هستید تا آخرین مطالب وردپرس را به همراه تصویر شاخص در اون نمایش بدین تا انتها با ما همراه باشید.

آموزش نمایش آخرین مطالب وردپرس همراه با تصویر شاخص

افزونه‌ای که قصد معرفی اونو دارم با عنوان Recent Posts Widget With Thumbnails در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون تونسته تا بیش از 100.000 نصب فعال و کسب امتیاز 4.8 را ازآن خودش بکنه که نشون دهنده میزان کارایی این افزونه برای نمایش مطالب به همراه تصویر شاخص در وردپرس هستش،

 

همونطور که در بالا اشاره کردم این افزونه با استفاده از بخش ابزارک‌ها امکان نمایش جدیدترین مطالب وردپرس را برای شما فراهم میکنه، بنابراین با نصب اون منوی خاصی به بخش پیشخوان وردپرس شما اضافه نمیشه و برای استفاده ازش باید به مسیر نمایش> ابزارک‌ها در وردپرس مراجعه کنید و سپس مشابه تصویر زیر ابزارکی که با نام نوشته‌های اخیر با تصویر بندانگشتی به ابزارک‌های سایت شما اضافه شده انتخاب کنید و با استفاده از آموزش کار کردن با ابزارک در وردپرس اقدام به افزودن این ابزارک در بخش مورد نظر از قالب خودتون بکنید.

 

 

حالا همونطور که در تصویر مشاهده می‌کنید تنظیمات دلخواه خودتون را برای نمایش جدیدترین مطالب وردپرس به همراه تصویر شاخص را در ابزارک سفارشی سازی کنید.

نام: در این فیلد نام ابزارک دلخواه خودتون را که قصد دارید در سایت نمایش داده بشه را وارد کنید.

تعداد نوشته‌هایی که نمایش داده می‌شود: در این فیلد تعداد مطالبی که میخواهید در ستون مربوط به ابزارک نمایش آخرین مطالب وردپرس نمایش داده بشه را وارد کنید.

باز کردن لینک ها در پنجره جدید: اگر که قصد دارید تا با کلیک روی هر نوشته کاربر در پنجره جدیدی اون نوشته را مشاهده کنه این گزینه را فعال کنید.

نمایش پست به صورت تصادفی: اگر قصد دارید تا مطالب ترتیبی نباشند و به صورت تصادفی در سایت نشون داده بشن تیک این گزینه را فعال کنید. استفاده از این گزینه برای مواقعی که مطالب شما زیاد هستند میتونه کاربردی باشه تا کاربران مطالب قبلی را هم مطالعه کنند.

نوشته ی فعلی نمایش داده نشود: اگر که کاربری در صفحه نوشته‌ای که منتشر کردید قرار گرفته باشه با فعال کردن این گزینه میتونید کاری کنید تا این نوشته جزو آخرین نوشته‌ها در ستون نمایش آخرین مطالب به همراه تصویر شاخص نشون داده نشه.

نوشته های چسبان در بالای لیست نگه داشته شوند: منظور از نوشته‌های چسبان نوشته‌هایی هستند که برای شما مهم هستند و با سنجاق کردن این نوشته‌ها قصد دارید تا زمان دلخواه خودتون نوشته همچنان در بالاترین سطح از مطالب نشون داده بشه، که با فعال کردن این گزینه میتونید کاری کنید همین وضعیت برای ابزارک نمایش جدیدترین مطالب وردپرس هم رخ بده.

عنوان نوشته نمایش داده نشود: اگر که میخواهید تا عنوان و نام نوشته نشون داده نشه این گزینه را فعال کنید.

حداکثر طول عنوان: با استفاده از این قسمت هم میتونید تا حداکثر تعداد کاراکترهایی که میتونه برای عنوان نوشته نشون داده بشه را وارد کنید.

نمایش پست نویسنده: با فعال کردن این گزینه نویسنده مطالب هم نشون داده خواهد شد.

نمایش پست ها دسته بندی ها: با فعال کردن این گزینه دسته‌بندی‌هایی که برای نوشته تعیین کردید نشون داده خواهند شد.

نمایش تاریخ نوشته: اگر که قصد دارید تا تاریخ نوشته‌ها هم نمایش داده بشه میتونید با فعال کردن این گزینه این امکان را فراهم کنید.

نمایش خلاصه متن: با فعال کردن این گزینه هم خلاصه متن نوشته نشون داده میشه که میتونید از بخش حداکثر طول خلاصه متن تعداد کلمات دلخواه خودتون را برای نمایش در خلاصه متن تعیین کنید.

 

 

نشانه ی بعد از متن خلاصه: با استفاده از این قسمت هم میتونید تا نشانه و علامت دلخواه خودتون را برای نمایش ادامه متن تعیین کنید. سپس با فعال کردن تیک گزینه Set signs after excerpt as a link to the post هم میتونید انتخاب کنید که آیا این نشانه‌ها جزو لینک نوشته باشند یا خیر. پیشنهاد می‌کنم برای رعایت سئو و بهینه بودن عناوین از نظر لینک سازی این گزینه را فعال نکنید.

Ignore post excerpt field as excerpt source: این افزونه برای نمایش خطاصه مطالب از ساختار چکیده متن نوشته‌ها استفاده میکنه، حالا اگر چکیده متن را وارد نکرده باشید میتونید با فعال کردن این گزینه کاری کنید تا خلاصه متن را از همون محتوای نوشته برای کاربر نمایش بده.

 نمایش تعداد نظرات: با فعال کردن این گزینه هم تعداد نظرات هر نوشته نمایش داده خواهد شد.

نمایش نوشته ها فقط از دسته های انتخاب شده: با استفاده از این بخش میتونید تا مطالب را بر اساس دسته‌بندی نمایش بدین، اگر که قصد دارید تا کلیه دسته‌بندی‌ها نمایش داده شوند لازم نیست کاری کنید اما اگر میخواهید تا یک دسته یا دسته‌های خاصی نشون داده شوند کافیه تا با نگه داشتن کلید CTRL کیبورد دسته‌های مورد نظر خودتون را انتخاب کنید.

 

 

نمایش تصویر شاخص نوشته: با فعال کردن این گزینه تصویر شاخص نوشته‌ها در وردپرس نشون داده میشه که با استفاده از بخش اندازه تصویر بندانگشتی میتونید اندازه دلخواه خودتون را برای نمایش تصاویر انتخاب کنید.

عرض تصویر بندانگشتی و ارتفاع تصویر بندانگشتی: اگر از اندازه‌های موجود در این افزونه استفاده نکردید کافیه تا اندازه دلخواه خودتون را در این فیلدها وارد کنید تا تصویر شاخص در اون نمایش داده شود.

نسبت تصویر اصلی حفظ شود: از اونجایی که در حالت تعیین اندازه دلخواه نسبت تصاویر تغییر میکنه بنابراین اگر میخواهید تا تصاویرتون اندازه متناسب خودشون را از دست ندن این گزینه را فعال کنید.

اگر تصویر شاخص وجود نداشت، از اولین تصویر نوشته استفاده شود: گاهی پیش میاد که برای مطالبتون تصویر شاخصی انتخاب نکردید که در این حالت با فعال کردن این گزینه میتونید کاری کنید که اولین تصویری که در نوشته استفاده شده به عنوان تصویر شاخص در ابزارک نمایش آخرین مطالب وردپرس نشون داده شود.

استفاده از تصویر پیشفرض اگر تصویری پیدا نشد: اگر هم تصویری در نوشته وجود نداشت میتونید تا این گزینه را فعال کرده و سپس در فیلد آدرس تصویر بندانگشتی پیشفرض آدرس تصویر پیشفرض خودتون را وارد کنید تا اگر تصویری وجود نداشت این تصویر به عنوان تصویر شاخص مورد استفاده قرار بگیره، این تصویر میتونه شامل لوگو سایت شما باشه.

 

 

در نهایت بعد از اینکه تنظیمات را ذخیره کردید مشابه تصویر بالا آخرین مطالب وردپرس همراه با تصویر شاخص در سایت شما نشون داده خواهند شد. در اینجا چون نوشته‌های من تصویر شاخصی ندارند، تصویر پیشفرض تعیین شده در اونها نشون داده شده است.

سامانه پشتیبانی نگاه