درباره ما

وبلاگ

0935-856-5698

رفع خطا Maximum Execution Time Exceeded در وردپرس

به تازگی کاربران زیادی از ما راه حل هایی برای رفع خطا Fatal Error: Maximum Execution Time Exceeded پرسیده اند. رفع این خطا نسبتا ساده است، اما برای کاربران تازه کار واقعا خسته کننده است. در این مقاله به شما در رفع خطا Fatal Error: Maximum Execution Time Exceeded کمک خواهیم کرد.

چرا خطا Maximum Execution Time Exceeded نمایش داده می شود؟

وردپرس با زبان برنامه نویسی PHP نوشته شده است. برای جلوگیری از سوئ استفاده در وب سرور ها، برای مدت زمان اجرای هر اسکریپت PHP محدودیت زمانی در نظر گرفته شده است. برخی از ارائه دهندگان میزبانی وب وردپرس این مقدار را در سطح بالاتری تنظیم کرده اند در حالی که برخی دیگر ممکن است این زمان را در سطح پایین تری تنظیم کرده باشند. هنگامی که یک اسکریپت به حداکثر زمان مجاز خود می رسد، خطای Maximum Execution Time Exceeded نمایش داده می شود و اسکریپت از ادامه کار متوقف می شود.

رفع خطا Maximum Execution Time Exceeded

در ادامه سه روش برای حل این خطا رو به شما آموزش میدیم. روش اول با ویرایش فایل php.ini، روش دوم ویرایش فایل htaccess و در روش سوم با استفاده از یک افزونه آن را رفع می کنیم. پیشنهاد ما استفاده از روش اول است و سایر روش ها معمولا در برخی وب سرور ها راه گشا نیستند.

روش اول: ویرایش php.ini

در اولین قدم شما باید مقدار پیش فرض max_execution_time در فایل php.ini را افزایش دهید. اگر از هاست های اشتراکی استفاده می کنید و به این فایل دسترسی ندارید باید از پشتیبانی هاستتون بخواید تا این مقدار را برای شما افزایش دهد.

روش دوم: ویرایش فایل .htaccess

این فایل در روت هاست شما قرار دارد همانجا که پوشه های اصلی وردپرستان مثل wp-admin  و wp-content هستند. (برای مشاهده این فایل در کنترل پنل هاستتان باید تیک گزینه نمایش فایل های مخفی رو زده باشید.)

بعد از اینکه این فایل رو پیدا کردید خط زیر را به آن اضافه کنید:

این کد مقدار maximum execution time را بر روی 300 ثانیه (5 دقیقه) قرار می دهد. اگر باز هم خطا برای شما نمایش داده میشود این مقدار را از 300 به 600 افزایش دهید.

سامانه پشتیبانی نگاه